برگزاری اولین دوره مسابقات کشوری ریاضیات آسان در ایران

با سلام

اولین دوره مسابقات کشوری ریاضیات آسان (Easy Maths) همزمان با برگزاری کنکور سراسری، روز جمعه شانزدهم تیرماه  ۱۳۹۶ در محل دانشکده فیزیک و مهندسی هسته ای دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران و نمایندگی های سراسر کشور به طور همزمان ، برگزار گردید .

 

این دوره از رقابتها با همکاری مجموعه مدارس و نمایندگی های سراسر کشور ، با هدف معرفی نفرات برتر این رشته به مسابقات بین المللی موسسه ICMAS که دسامبرهرسال در هندوستان برگزار می شود ، انجام می گردد.

 

ریاضیات آسان متدی مهارتی و پیشرفته برای افزایش سرعت محاسبات ریاضی است که در چهارعمل اصلی به علاوه توان و جذر ، سبب توسعه دقت ، سرعت و اعتماد به نفس در حل مسائل می گردد. در سالهای اخیر تعداد رو به رشدی از موسسات آموزشی پیشرو و ممتاز در جهان به این رشته مهارتی ، اقبال نشان داده اند.

 

رقابتهای بین المللی ریاضیات آسان هر ساله بین بیش از ۵۰ کشور جهان برگزار می گردد و این اولین بار است که به همت موسسه آموزشی تتا ، به عنوان نماینده انحصاری این آموزشها در کشور ، دانش آموزان ایرانی نیز فرصت حضور در این رقابتها را خواهند یافت.

 

مهندس رضا الماسی ،مدیرعامل موسسه تتا با اشاره به شرکت بیش از ۴۰۰ نفر از دانش آموزان ممتاز مدارس کشور که در طی این رقابتها از خردادماه سال جاری به مرحله پایانی این مسابقات ، راه یافته اند، ضمن ارزیابی مثبت از مشارکت مجموعه آموزش و پرورش کشور و تشکر از همکاری نهادهای ذیربط از جمله مسئولان هماهنگ کننده ، نمایندگی ها و همچنین دانشگاه محترم پلی تکنیک تهران ، این رقابتها را فرصتی برای هم افزایی علمی و تشویق دانش آموزان و شناخت و معرفی استعدادهای برتر کشور خواند و ابراز امیدواری کرد تا روند  آموزش مهارت ورزی به جای افزایش محفوظات ، بیش از گذشته در آموزش و پرورش کشور ، مورد توجه قرار گیرد.

 

این رقابتها با حضور دانش آموزان منتخب این رشته به صورت مشترک از پایه تحصیلی پنجم ابتدایی تا یازدهم متوسطه ، برگزار گردید.